PROGRAM
Mar26
Søndag 26. mars, 2023
11:00 Gudstjeneste og barnekirke
Peter Karlsen taler. Arvid Juvang er møteleder. Sang og musikk: Lovsangsgruppa og Carl-Magnus Nystad. Barnekirke. Kirkekaffe.
 
Mar28
Tirsdag 28. mars, 2023
11:00 Menighetens bønnedag
Misjonskirken Notodden er åpen for bønn og stillhet på tirsdager kl. 11-13. Kontaktpersoner er Ann Solveig Simones, tlf. 91695150 og Jan A. Danielsen, tlf. 93679403
 
Apr2
Søndag 2. april, 2023
11:00 Palmesøndag. Gudstjeneste og barnekirke
Arvid Juvang taler. Anne Gerd Juvang er møteleder. Sang og musikk: Lovsangsgruppa m/ Carl-Magnus Nystad og Anne Gerd Juvang. Barnekirke. Kirkekaffe.
 
Apr4
Tirsdag 4. april, 2023
11:00 Menighetens bønnedag
Misjonskirken Notodden er åpen for bønn og stillhet på tirsdager kl. 11-13. Kontaktpersoner er Ann Solveig Simones, tlf. 91695150 og Jan A. Danielsen, tlf. 93679403
 
Apr6
Torsdag 6. april, 2023
17:00 Skjærtorsdagssamling m/måltid og nattverd
Vi dekker langbord og serverer brød, smør og drikke. Hver familie tar med seg pålegg, så spiser vi sammen, og feirer nattverd. Delemøte. Jan Danielsen leder samlingen.
 
Apr9
Søndag 9. april, 2023
11:00 Påskedagsgudstjeneste
Høytidsgudstjeneste. Pastor Jan A. Danielsen taler, og Hilde Danielsen er møteleder. Sang og musikk: Minikoret. Kirkekaffe.
Apr11
Tirsdag 11. april, 2023
11:00 Menighetens bønnedag
Misjonskirken Notodden er åpen for bønn og stillhet på tirsdager kl. 11-13. Kontaktpersoner er Ann Solveig Simones, tlf. 91695150 og Jan A. Danielsen, tlf. 93679403
 
Endelig skulle vi få oppleve det vi bare hadde hørt om fra misjonærer og andre. Colombia, Bogota, Barranquilla, Jakobs hus m.m.
Et land med sterke kontraster; stor rikdom og bunnløs fattigdom, geriljagrupper, kriminalitet, varme mennesker og vakker natur. Det var med stor spenning og blandede følelser Hilde og jeg satte kursen mot, for oss en ny verdensdel og et nytt land å besøke, Sør-Amerika og Colombia....

En av grunnene til vår reise til Colombia er at vår sønn Andreas arbeider som volontør i Bogota. Han er fast med i Esperanza som er et "skolefritids" tilbud for aldersgruppen 5-17 år. Møtet med vårt misjonsarbeid i Colombia har satt dype og varige spor. Våre misjonærer og lokale medarbeidere har gjort og gjør en fantastisk jobb. Sterkt å møte menneskene og å høre historiene, det gjør en ydmyk. Forholdene de lever under og deres hverdag gjør inntrykk. Colombia er et land med mange internflykninger, ca. 10% av landets innbyggere er flykninger i eget land. Det utgjør ca. 5 millioner. Det er folk fra landsbygdene som flykter fra geriljaen,og inn til de store byene. Det fører til at nye bydeler oppstår. Både i Bogota og Barranquilla besøkte vi bydeler som for det meste består av internflykninger. Hverdagen for flykningene er vanskelig og de lever under trange kår og stor fattigdom. Da kan veien til prostitusjon, kriminalitet og narkotikatrafikk bli kort. Når skoleårene er over står gjengene klare til å ta imot. Men i disse bydelene er vi med på å utgøre en forskjell. Esperanza er med på å skape en bedre hverdag for barn og unge. Og menighetsarbeid og skole hører sammen. Jesus sier: "For jeg var sulten, og dere ga meg mat; jeg var tørst, og dere ga meg drikke: jeg var fremmed, og dere tok imot meg; jeg var naken, og dere kledde meg; jeg var i fengsel, og dere besøkte meg." ...." Det dere gjorde mot en av disse mine minste søsken, har dere gjort mot meg." Matteus 25:35-40. 

Møte med barn og betjening på Jakobs hus utenfor Bogota har satt sine spor. Dette er et arbeid for rusmisbrukte barn. Å møte disse glade, livlige og tillitsfulle barna fremkalte blandede følelser. Glede over at det fins et slikt trygt og godt skjulested for barn der de får høre om Jesus og møte kjærlighet og omsorg. Tristhet over deres historie og usikre fremtid.

Esters hus, også det utenfor Bogota, arbeider med ungdom og voksne med et rusbroblem. Noen av dem fortalte sine historier og fremtidsdrømmer. Måtte fremtiden bli god for dem og evangeliets såkorn spire og gi frukt i deres liv og omgivelser. 

For mer fra Colombia henviser jeg til Øivinds blogg på misjonsforbundets nettside...

Tilbake i Norge møter en lønnsforhandlinger, velferdsordninger og streiker......!?

Colombia